Ayvalık Plajları

İçindekiler

Balıkesir’in bir sahil ilçesi olan Ayvalık, güzel plajlarıyla tanınır. İster güneşin altında dinlenmek, ister berrak sularda yüzmek ya da çeşitli su sporlarını denemek isteyin, Ayvalık’ta herkes için mükemmel bir plaj var. Bu yazımızda Ayvalık plajları arasından hangisinin en güzel olduğuna karar vermenize yardımcı olacağız.

Ayvalık En Güzel Plajları

Balıkesir Ayvalık’ta birçok plaj bulunmaktadır. Bu plajlar arasından en iyi plajlar güzellik, rahatlama ve eğlencenin mükemmel bir kombinasyonunu sunan plajlardır. Ayvalıkta ne yapılır sorusuna verilecek ilk cevap çeşitli plajlarını gezmektir. Kristal berraklığında sulara, yumuşak kumlara ve bol güneş ışığına sahiptirler. Ayrıca yüzme, şnorkelle yüzme, sörf ve güneşlenme gibi çeşitli aktiviteler sunarlar.

En iyi plajların bazılarında restoranlar, barlar ve diğer olanaklar da vardır. Bu da onları günübirlik veya daha uzun bir tatil için mükemmel kılar. İster gözlerden uzak bir cennet ister hareketli bir plaj destinasyonu arıyor olun Ayvalık tavsiye edilen plajlar aşağıdaki gibidir.

  • Sarımsaklı Plajı
  • Cunda Adası Plajı
  • Altınova Plajı
  • Şirinkent Plajı
  • Ören Plajı
  • Küçükköy Plajı

Sarımsaklı Plajı 

Ayvalık’ın en popüler plajlarından biri, ilçe merkezine sadece kısa bir sürüş mesafesinde bulunan Sarımsaklı Plajı’dır. Yumuşak, altın sarısı kumları ve berrak sularıyla Sarımsaklı Plajı, hem yerli halk hem de turistler arasında gözde bir plajdır. Plaj, şezlong ve şemsiyelerle iyi bir şekilde donatılmıştır ve bir şeyler atıştırabileceğiniz ya da serinletici bir içecek alabileceğiniz birkaç sahil kenarı kafe ve restoranı vardır.

Cunda Adası Plajı

Ayvalık plajları arasında bir diğer harika plaj ise Cunda Adası Plajı‘dır. Yakındaki Cunda Adası’nda bulunan bu plaj, Sarımsaklı Plajı’na göre biraz daha tenha ve huzurludur. Adaya tekneyle kolayca ulaşılmaktadır. Plajın kendisi kristal berraklığındaki suları ve yumuşak, beyaz kumlarıyla biliniyor. Adada ayrıca bir şeyler atıştırabileceğiniz veya soğuk bir içeceğin tadını çıkarabileceğiniz birkaç küçük restoran ve kafe bulunmaktadır.

Altınova Plajı 

Daha maceralı bir plaj deneyimi arıyorsanız, Altınova Plajı‘na gitmelisiniz. Ayvalık’ın hemen dışında yer alan bu plaj, güçlü akıntıları ve dalgalarıyla sörf, diğer su sporları için popüler bir yer olarak bilinmektedir. Plajda ayrıca sörf tahtaları, kanolar ve diğer ekipmanları kiralayabileceğiniz çeşitli su sporları kiralama mağazaları da bulunmaktadır.

Şirinkent Plajı

Sarımsaklı Plajı, Cunda Adası Plajı ve Altınova Plajı’nın yanı sıra Ayvalık’ta görülmeye değer birkaç popüler plaj daha vardır.

Bunlardan biri, Ayvalık merkeze daha yakın olan Şirinkent Plajı‘dır. Bu plaj, kristal berraklığındaki suları ve çevredeki dağların güzel manzarasıyla bilinir. Plajda ayrıca şezlonglar ve şemsiyeler bulunmaktadır ve bir şeyler atıştırabileceğiniz veya serinletici bir içecek alabileceğiniz birkaç küçük restoran ve kafe vardır.

Ören Plajı

Ayvalık’ın bir diğer popüler plajı ise şehrin hemen dışında yer alan Ören Plajı‘dır. Yumuşak, altın sarısı kumları ve berrak sularıyla bilinen bu plaj, hem yerli halkın hem de turistlerin favorisidir. Diğer plajlara kıyasla suyu daha durgundur. Şezlong ve şemsiyeler mevcuttur.

Küçükköy Plajı

Son olarak, Cunda adasında bulunan Küçükköy Plajı‘nı ziyaret ettiğinizden emin olun. Gözlerden uzak ortamı ve güzel manzarasıyla bilinen bu plaj yüzmek, güneşlenmek veya sadece güneşin altında dinlenmek için harika bir yerdir. Adada ayrıca bir şeyler atıştırabileceğiniz veya soğuk bir içeceğin tadını çıkarabileceğiniz birkaç küçük restoran ve kafe de bulunmaktadır.

Marlo Ayvalık Konaklama

Ayvalık, her biri kendine özgü bir çekiciliğe ve karaktere sahip birçok güzel plaja ev sahipliği yapmaktadır. Dinlenme ve rahatlama zamanı geldiğinde dört mevsim konaklama imkanı sağlayan Marlo Ayvalık’tan rezervasyon yaptırdığınızdan emin olun.

Marlo Hotel, diğer tatil ve turistik beldelerden olan, Gömeç’e 10 dk., Ören’e 15 dk., Edremit’e 30 dk., Akçay’a 40 dk, Yeşilyurt Köyü’ne 1 saat, Asos’a ise 1,5 saat mesafededir.

İleşim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Marlo Rezervazyon

Rezervasyon için lütfen arayın. Dilerseniz online rezervasyon’da alabilirsiniz
Paylaş:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Marlo Ayvalık
Diğer Makaleler
Otel Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir seyahat planlarken vereceğiniz en önemli kararlardan biri doğru oteli seçmektir. Konaklamanız genel seyahat deneyiminizi büyük ölçüde etkileyebilir. Sizi bilinçli bir karar vermeniz için bir

Ayvalık’a Hangi Mevsim Gidilir?

Ayvalık, büyüleyici güzelliği ve dingin cazibesiyle yıl boyunca gezginleri cezbeden gizli bir mücevherdir. Büyüleyici Ege kıyısında yer alan bu sahil kasabası, her biri mevsime özgü

ayvalık plajları
Ayvalık Plajları

Balıkesir’in bir sahil ilçesi olan Ayvalık, güzel plajlarıyla tanınır. İster güneşin altında dinlenmek, ister berrak sularda yüzmek ya da çeşitli su sporlarını denemek isteyin, Ayvalık’ta

Turkish